KMC


Firma KMC bola založená v roku 1977 na Taiwane a od svojich úplných začiatkov sa venuje výrobe a vývoji reťazí. Za tie roky sa značka stala globálnym hráčom a dnes ju nájdete zastúpenú po celom svete. Len pre zaujímavosť - tržby KMC v roku 2015 boli 170 miliónov USD a samotná firma zamestnávala 4500 ľudí. Neuveriteľne znie číslo 150 miliónov metrov, čo je dĺžka ich všetkých vyrobených reťazí za jeden rok. Ich produkciu netvoria len výrobky pod ich vlastným menom, ale vyrábajú aj pre mnohé iné značky ako napríklad aj Shimano.

Reťaze KMC sú kompatibilné s bežnými výrobcami pohonov ako je Shimano, Sram alebo Campagnolo, sú vhodné na použitie na ceste, v teréne alebo na ebiku. V ponuke nájdete všetky bežné možnosti pohonov pre 6- 12-pastorkové kazety, základné prevedenia s výbornou cenou, ale vlajkové modely pre športovú jazdu a profesionálov.

Reťaze KMC sa okrem svojej trvanlivosti a dobrého pomeru cena/výkon vyznačujú ľahkou montážou, v prípade top prevedení aj výbornou hmotnosťou. Ich kvalitu potvrdzujú získané ocenenia od nezávislých spoločností. Nepovšimnutý neostal ani ich dizajn, kedy sú na výber rôzne farebné prevedenia. Najznámejšie ceny sú Red Dot Design Award.

Produkty - KMC (82 produktov v ponuke)


Zobraziť všetky produkty od výrobcu KMC

Výber z produktov