Panaracer


PANARACER – legenda medzi plášťami na bicykle

Plášte na bicykle sú s japonskou značkou Panaracer spojené už od roku 1978. Už skôr síce Panaracer vyrábal okrem iných výrobkov z gumy aj plášte na bicykle, ale od roku 1978 sa venuje výhradne výrobe cykloplášťov a duší.
Plášte tejto japonskej firmy stáli pri zrode horskej cyklistiky. Modely ako DART a SMOKE sa stali synonymom MTB plášťa, ich nasledovníkmi boli veľmi úspešné pneumatiky FIRE. Od roku 2009 spoluprucuje Panaracer s legendou, majstrom sveta v zjazde Cedricom Graciom, čo prinieslo firme ďalšie veľké úspechy. Pneumatiky so značkou CG si rýchlo získali veľkú obľubu medzi bikermi po celom svete. Prepracované dezény plášťov s kvalitnými zmesami majú výborné funkčné vlastnosti. Aj prvé plášte na 27,5″ bicykle vyrobila pre Kirka Pacentiho práve firma Panaracer. Z tejto spolupráce vzišla v roku 2013 výroba modelovej rady 27,5″ plášťov Panaracer s označením Pacenti.
Kvalitu plášťov a galusiek tejto značky poznajú aj cestní cyklisti. Tímy ako Milram a Saur-Sojasun Team jazdili s galuskami PANARACER pravidelne na na Tour de France. Výborné vlastnosti oceňujú cyklisti ako na pretekárskych galuskách, tak aj na tréningových plášťoch.

Na vývoji plášťov PANARACER neustále pracuje tím inžinierov. Firma je držiteľom certifikátov ISO 14001 a ISO 9001.
Okrem kvality kladie firma veľmi veľký dôraz na ochranu životného prostredia a všetky výrobné procesy sú optimalizované práve s aspektom na čo najekologickejšie mateiály a výrobné procesy.

Plášte PANARACER – niečo o technológii

V spodnej časti každého štoplíka dezénu je super pružná, patentovaná zmes, vyvinutá prevratnou ZSG technológiou firmy PANARACER. Rozdiel medzi touto mäkkou gumou a mäkkou gumou iných firiem je, že si zachová svoje vlastnosti 2x tak dlho ako ostatné. Na povrch každého štoplíka je pridávaná tvrdá zmes, ktorá uzavrie mäkkosť a zabezpečuje dlhovekosť a výkonnosť pneumatiky. Skombinovanie oboch zložiek zabezpečuje optimálnu schopnosť dezénu prisposobiť sa podkladu pri maximálnej kontrole a komforte jazdy.
ASB logo pri plášťoch znamená to, že v pneumatike je použitý patentovaný, tzv.protiprierazový gumený pás, ktorý znižuje možnosť defektu v priemere o 40%.
Viac informácií o technológii plášťov na bicykle Panaracer >>

Motto PANARACER : vyrábať vysoko kvalitné a inovatívne plášte na bicykle, s ktorými máte pocit, že na lepších pneumatikách ste nikdy nejazdili.