Cyklistické prilby a okuliare Alpina

Cyklistické prilby Alpina

prilby-Alpina ValparolaTvoja cesta sa vinie po kľukatých serpentínach asfaltu, úzkymi lesnými trailami alebo mestom.
Pre svoju bezpečnosť potrebuješ ideálnu cyklistickú prilbu. Aerodynamickú a ľahkú pre pretekanie, robustnú a pre maximálnu ochranu optimalizovanú na enduro zjazdy, alebo elegantnú a funkčnú pre mesto a výlety. Alpina je tvoja značka.
Cyklistické prilby Alpina, to je komfort, ergonómia a bezpečnosť pre hlavu, aby tvojou jedinou starosťou bola cesta pred tebou.

Bezpečné a komfortné

Pri výrobe cyklistických prilieb ALPINA sa využíva súčasná najmodernejšia technológia a tie najkvalitnejšie materiály. Prilby Alpina sú vyrábané zásadne in-mold technológiou. Pri tomto postupe sa pod veľkým tlakom a vysokou teplotou vypení hmota do vonkajšej škrupiny prilby, čo zaručuje vysokú pevnosť, pružnosť a tiež maximálnu bezpečnosť vďaka lepšiemu rozloženiu sily nárazu oproti lacným tzv. „lepeným“ prilbám. Výnimkou sú tzv. „hardshell“ prilby s hrubou vonkajšou škrupinou, používané napr. pre BMX.model prilby Alpina
Filozofiou firmy Alpina je vyrábať bezpečné a maximálne komfortné prilby. Alpina nesúťaží s ostatnými výrobcami o najľahšiu prilbu na svete. Dôležité je, aby prilba dobre sedela na hlave, cyklista sa v nej cítil pohodlne aposkytovala maximálnu bezpečnosť. Dôkazom inovatívnosti inžinierov Alpiny je napríklad RUN SYSTEM na nastavovanie veľkosti cyklistických prilieb, ktorý v roku 1996 uviedla firma ako prvá do výroby cyklistických prilieb. Dnes rôzne obmeny tohto systému nájdete v prilbách všetkých výrobcov.
Veľkou prednosťou prilieb a okuliarov Alpina je, že sa navrhujú, konštruujú a z väčšej časti aj vyrábajú priamo v Nemecku. Tvar prilieb je optimalizovaný pre „európske hlavy“.

Základným dôvodom pre nosenie cyklistickej prilby je bezpečnosť. Je skutočné umenie skombinovať rôzne materiály tvoriace cyklistickú prilbu tak, aby poskytovali najväčšiu možnú ochranu hlavy v prípade nárazu. Zároveň je dôležité, aby sa prilba príjemne a pohodlne nosila. Alpina neustále hľadá nové spôsoby, ako zabezpečiť, aby jej cyklistické prilby boli na najvyššej technologickej úrovni vo všetkých aspektoch: stabilita, tlmenie nárazov a konštrukcia. K tomu všetkému poskytuje Alpina u svojich cyklistických prilieb ako bonus krásny dizajn.

Pozrite si najnovší katalóg cyklistických prilieb Alpina

Športové a cyklistické okuliare ALPINA

športové okuliare AlpinaŠportové okuliare Alpina využijete všade. Či už ste v horách alebo na vode, UV žiarenie pôsobí na kožu a predovšetkým na oči. Každých 1000 m nadmorskej výšky sa intenzita UV žiarenia zvyšuje o 20 percent, od hladiny vody alebo povrchu snehu sa odráža UV žiarenie takmer bez strát. Ak nie sú oči chránené okuliarmi, môžu, podobne ako koža, utrpieť úpal, známy tiež ako snežná slepota.

Z tohto dôvodu je ochrana očí kvalitnými okuliarmi nielen pri športe, ale aj pri akejkoľvek inej outdoorovej aktivite veľmi dôležitá. Alpina reaguje na zvýšenú potrebu ochrany očí doteraz nevídanou kolekciou okuliarov, ktorá maximálne spĺňa požiadavky moderného štýlu a komfortu. Od high-tech športových okuliarov cez športové neformálne okuliare až po okuliare slúžiace ako módny doplnok. Nová kolekcia okuliarov má všetky atribúty Alpina kvality.
S viac ako 30-ročným know-how s množstvom progresívnych inovácií vyvinula Alpina všestrannú, vysoko kvalitnú kolekciu okuliarov, ktorej vzhľad vzrušuje. Presvedčte sa sami!

Pozrite si katalóg športových a cyklistických okuliarov Alpina

Zaujímavé informácie o cyklistických prilbách a športových okuliaroch ALPINA nájdete na nasledovných stránkach: