S nápadom na cyklo čin prišiel Majo. Pri svojich cyklo výletoch sám často opravil vandalmi poškodené značenie, či odpratal strom z cyklochodníka. Uvedomil si, že iste nie je sám, čo mu nie je ľahostajné ako naše chodníky a celkovo príroda vyzerá. A tak nejako vznikol nápad, že by bolo zaujímavé motivovať aj ďalších cyklistov, aby urobili niečo dobré pre všetkých, čo jazdia na bicykloch, aspoň malý cyklo čin.
Ako motiváciu sme urobili súťaž o vecné ceny, ktoré každého cyklistu potešia.
Zhodli sme sa, že ak inšpirujeme len jedného človeka, aby urobil niečo dobré a prospešné v teréne, bude to super a malo to zmysel.
Už po prvom týždni sme boli veľmi príjemne zaskočení, koľko ľudí sa do súťaže zapojilo aj napriek tomu, že si to žiadalo naozaj niečo aktívne urobiť. Z mailov, ktoré dostávame sme však hlavne pochopili, že týmto ľuďom nejde prioritne o ceny, ale že sa im páči myšlienka cyklo činu. Určite poznáte ten pocit, keď sa sám snažíte odtiahnuť spadnutý strom z chodníka, po ktorom prejde každý týždeň množstvo ľudí a máte pocit, že ste jediný, komu nie je zaťažko pohnúť prstom. A zrazu vidíte, že nás je celkom dosť, len o sebe nevieme. A ak si niekto z tých, ktorí ten strom preliezali a vraveli si prečo by som to práve ja mal odpratávať, nabudúce povie : ja pozbieram tieto fľaše pri chodníku, nech to tu nešpatia,  tak bude naša príroda ešte krajšia.

Podmienky a pravidlá súťaže nájdete na stránke www.cyklocin.sk
Na tejto stránke môžete svoj cykločin pridať aj vy >>

Pozrite si galériu cyklo činov – všetkých, čo sa zapojili v roku 2015 >>

Vyhlásenie výsledkov cyklo-činu 2015 na Malinom Brde >>

cyklocin-loga