Cyklistický klub SPARTAK TLMAČE prvá časť sezóny 2019

V prvom rade by som sa rád poďakoval za spoluprácu s firmou Sloger a ďakujeme za materiálnu podporu pre náš tím CK Spartak Tlmače. Aj vďaka podpore zo strany firmy Sloger mohli naši pretekári dosahovať dobré výsledky v cestnej aj horskej cyklistike.

Sezónu 2019 -SP /Slovenský pohár/ v cestnej cyklistike sme nastúpili s nasledovnými pretekármi:

Kategória    

Starší žiaci : Adam Kuny

Kadetky  : Janka Macsiaiová – reprezentantka na rok 2019

Kadeti: Juraj Majzler, Bruno Baláž

Juniorky: Hanka Mudráková

Muži ELITE: Malovec, Nôta, Béreš, Fejes, Máčaj, Wachs, Mesároš, Bendžo

Naši pretekári absolvovali doposiaľ 4. kolá SP podľa kalendára SZC a to Trnava, Suchá n/Parnou, Dudince, Krupina.

Najvýraznejšia sa vo výsledkovej listine prezentovala naša kadetka Janka Mácsaiová kt. je momentálne v priebežnom celkovom poradí na 8. mieste. Najlepšie sa umiestnila v cestnom preteku v Suchej n/Parnou kde aj napriek pádu obsadila výborné 3.tie miesto so stratou 37 s na vítaznú dvojicu pretekárok. Janka je aj v tomto roku Reprezentantka SR v kategórii Kadetky.

Naša ďalšia pretekárka Hanka Mudrákova absolvovala a zbierala cenné zahraničné skúsenosti na SP v Holandskom Stadskanaal a  Omloop Van Borssele.

Medzi mužmi ELITE kategóriou by som rád vyzdvihol výkony Gábora Fejesa ako aj ostatných nových pretekárov v našom time Stanislava Béreša a Štefana Nôtu. Gábor je priebežne v seriáli SP na peknom 6.stom mieste a vyzdvihol by som 4.té miesto v cestnom náročnom kopcovitom preteku v Krupine (príloha č. 2 foto stupne vítazov Krupina). Stabilné výkony podávajú naši ďalší skúsení eliťáci Luboš Malovec  a Ondrej Máčaj. Medzi tímami sme momentálne na priebežnom treťom mieste .

Preteky mieru

V tejto sezóne sme 04.05.2019 absolvovali s naším mužským tímom zahraničný pretek “One Belt one Road” cycling Tournament of Qinghai Lake Hungary kde sme v konkurencii rakúskych maďarských a českých kontinentálnych tímov obsadili 5.te miesto v technicky náročnom dojazde v mestečku HATVAN a ďalší naši pretekári boli v hlavnom poli. Výsledky viď (www.bringasport.hu) v náročnom chladnom a upršanom počasí dokončilo pretek len 26.pretekárov!! Priemerná rýchlosť vítaza bola 42,4km/h.

One Belt one Road

Nasledujúci víkend nás čakajú ďalšie dve série preteku V4 a to opäť v Maďarsku a v Senci.

Aj vďaka podpore SLOGER môžu naši pretekári používať špičkové prilby značky ALPINA ako aj spotrebý material od PANACER.

 

 

Touto cestou Vás Ck Spartak Tlmače chce pozvať na podujatie  11. a 12. kola SP „o cenu mesta Tlmače“, ktorý sa uskutoční v dňoch 24.08.-25.08.2019 v Tlmačoch.