Bicykle RM Blizzard

Celoodpružené modely Rock Machine Blizzard boli vytvárané s jasným cieľom – vyvinúť rám, ktorý má všetky benefity prémiových systémov odpruženia. Rock Machine svojich konkurentov prekonal.

Celoodpružené bicykle Rock Machine Blizzard

Úzke, kľukaté traily, rozbité kamenité úseky, technické zjazdy na koreňoch – presne v takomto teréne naplno využijete celoodpružené bicykle Rock Machine Blizzard. Nový systém odpruženia Floating Pivot Suspension dáva fullom Rock Machine vynikajúce jazdné vlastnosti:

  • Odpruženie je vysoko citlivé a aktívne v každej jazdnej situácii a zároveň nedochádza k nežiadúcim stratám energie zbytočným pohupovaním, a to ani pri skutočne intenzívnom zábere do pedálov. Zadná stavba modelov Blizzard je napojená na hlavný rámový trojuholník pomocou dvoch váhadiel, ktoré zaisťujú premenlivú/plávajúcu pozíciu virtuálneho stredu rotácie v oblasti stredovej mufne. Virtuálny stred otáčania zadnej stavby je tak v optimálnej polohe v celom rozsahu zdvihu.
  • Kompaktná a extrémne tuhá zadná stavba dáva bicyklu dravý a živý prejav.
  • Prvok Smart link zaisťuje optimálny priebeh pruženia v celom rozsahu zdvihu bez nutnosti použitia špeciálnych pretechnizovaných tlmičov s vysokými servisnými nárokmi.

RM-floating-pivot-suspensionCharakteristika odpruženia bicyklov Rock Machine vám dodá istotu aj pri jazde v tom najnáročnejšom teréne:

Floating Pivot Suspension (FPS) – Plávajúca pozícia hlavného čapu eliminuje všetky nežiadúce vplyvy na chod pruženia – predovšetkým pohupovanie pri intenzívnom šliapaní a blokovanie pruženia pri brzdení. Výsledkom je vynikajúca akcelerácia a kľudná, rýchla jazda aj v náročnom teréne. Náš FPS systém s virtuálnym čapom otáčania je vysoko stabilný a efektívny – vysoká hodnota anti-squat parametra zabraňuje „pohupovaniu“ pri silovom zábere a eliminuje “ťahanie” za kľuky pri prepružení.

Nízky pomer prepákovania – Na fully Rock Machine sa môžete spoľahnúť vo všetkých typoch terénu, pri jazde po lesných cestičkách, rovnako ako v extrémne rozbitých zjazdoch. Kinematika celoodpružených bicyklov Rock Machine je navrhnutá s nižším pomerom medzi zdvihom zadnej stavby a zdvihom tlmiča, ako u tradičných systémov odpruženia. Naše riešenie umožňuje použitie nižšieho tlaku v tlmiči, čo výrazne zvyšuje citlivosť odpruženia zadnej stavby – bicykel tak spoľahlivo tlmí veľké aj malé terénne nerovnosti.

Smart Link – Sila z váhadla sa prenáša na tlmič prostredníctvom prvku Smart Link, ktorý optimalizuje charakteristiku pruženia – tá je v prvej polovici zdvihu lineárna, čo zaisťuje vysokú citlivosť aj na najmenšie terénne nerovnosti, progresívna krivka v druhej polovici zdvihu si potom spoľahlivo poradí i s tvrdými doskokmi bez rizika prerazenia tlmiča a umožňuje využiť celý rozsah zdvihu.

Extrémne tuhá zadná stavba – Naše riešenie zadnej stavby dáva bicyklu vysokú bočnú tuhosť v kombinácii s presným a istým ovládaním. Vďaka systému Floating pivot suspension a pevnej 12 mm oske môžu byť vzpery zadnej stavby spojené v jeden kompaktný celok s extrémne vysokou tuhosťou.

Geometria bicyklov RM Blizzard >>

Galéria

Viac o bicykloch Rock Machine nájdete na www.rockmachine.sk