Cykločin Naše Karpaty

Marek Páva a Naše Karpaty

Rád by som prihlásil náš cykločin do súťaže ako cyklisti zmenili Slovensko a zároveň chcem oceniť, že niečo také organizujete – to čo Slovensku najviac chýba sú práve aktívny občania, ochotní urobiť niečo nezištne pre druhých.

Popis samotného činu, ktorý by som chcel prihlásiť do súťaže: „Iniciatíva Naše Karpaty

Ako partia bikerov často jazdíme v lesoch okolo Bratislavy a už sme sa nemohli pozerať, ako sú lesy určené na rekreáciu pravidelne ničené nešetrnou ťažbou dreva. Na singletrailoch sa pohybovali lesnícke traktory a z cyklotrás sa stávali nepoužiteľné zvážnice plné blata. Spojili sme sa preto s dalšími ochranárskymi organizáciami a po dlhých rokovaniach a tlaku verejnosti sa podarilo na území Bratislavského lesoparku znížiť ťažbu dreva o 2/3 za účelom podpory rekreačnej funkcie (bikovanie, turistika, bežkovanie, beh, atď.).

Na ploche približne 3,000 ha tak teraz môžeme v kľude jazdiť po početných trailoch, bez rušivých vplyvov ťažkej techniky, motorových píl a bez obáv, že naše obľúbené rekreačné miesta budú zničené. Výsledok má výrazný ohlas (nielen) v komunite bikerov, dúfame preto, že sa niečo podobné podarí aj v dalších častiach Slovenska. “

Za iniciatívu Naše Karpaty – Marek Páva. V prípade ocenenia sa materiálnych cien dobrovoľne zriekame, vzhľadom na to, že sme početnejšia skupina.

A my za súťaž Cykločin dodávame – držíme palce a prajeme veľa nasledovníkov.