Aké náradie používajú mechanici na Tour de France

Najväčší cyklistický sviatok Tour de France priťahuje vo svete, ale posledné roky aj na Slovensku obrovské množstvo divákov. Nebolo tomu inak ani tento rok. Všetci sme s napätím sledovali momentálne najlepšieho cyklistu sveta, nášho Petra Sagana. A znovu sme zažili spolu s ním množstvo radosti.

Best of – Tour de France 2016 by tourdefrance

Tour de France nie sú iba cyklisti.

Aby mohli počas  jednotlivých etáp podávať cyklisti čo najlepšie výkony, potrebujú podporu svojho tímu. V ňom sú ľudia, ktorí sa starajú o stravu, regeneráciu, o bicykle. Dobrý mechanik je pre každý tím veľmi dôležitý. A aby mohol mechanik odviesť 100%-nú prácu, potrebuje spoľahlivé náradie.

Aké cyklonáradie používajú na Tour de France víťazi

Tour de France - Park ToolNajväčší výrobca cyklistického náradia na svete, firma Park Tool, je už vyše 20 rokov partnerom profesionálnych cyklistických tímov. Náradie tejto značky sa stalo neoceniteľným pomocníkom špičkových mechanikov, ktorí udržujú bicykle cyklistov v 100%-nom stave počas veľkých aj menších pretekov. Za posledných 18 rokov bol až 17-krát víťaz Tour de France z tímu, ktorého oficálnym dodávateľom náradia bol Park Tool. Asi tušíte správne, že aj o bicykel tohtoročného víťaza Tour Christophera Frooma sa „staralo“ náradie práve tejto značky.
Okrem tímu SKY je Park Tool oficiálnym partnerom ďalších tímov World Tour : Cannondale Drapac Team, BMC Racing Team, Team Giant Alpecin.

Lotto Souda - LezyneĎalší významný tím na Tour de France, Lotto Soudal, sa rozhodol pre ďalšiu značku známu svojou top kvalitou – LEZYNE. Pre jazdcov Lotto Soudal dodala firma Lezyne okrem náradia aj novú radu GPS cyklocomputrov, pomocou ktorých tím vyhodnocoval údaje z jednotlivých etáp. A vyhodnotili ich celkom dobre, keďže André Greipel nakoniec vyfúkol v poslednej etape na Champs-Elysées práve nášmu Petrovi Saganovi.