Praktické uloženie bicykla v byte

S príchodom zimy sa otázka uloženia bicykla v byte vynára najčastejšie. Čo s bicyklom po sezóne, kam ho uložiť?

Garáže, pivnice, prístrešky…povedzme si na rovinu, že málokto z nás má tieto „vymoženosti“ a ak áno tak sú pravdepodobne dosť preplnené, lebo veď všetci radi hromadíme veci, teda aspoň ja áno 🙂

Predpokladám, že valná väčšina jazdcov žije v byte a tam sa priestoru na uloženie bicykla nenájde veľa. Pivničné priestory bývajú malé a nie veľmi bezpečné, takže ani toto nie je riešenie.  Keďže správny bajker má svoj bicykel ako povinnú „výbavu“ bytu, je treba riešiť jeho originálne a funkčné uskladnenie počas zimy. Umiestnenie na balkón je nepraktické a veľakrát aj nežiaduce, často však nevyhnutné. Preto je treba hľadať spôsoby, ako bicykel uložiť priamo v byte.

V byte je potrebné uložiť bicykel tak, aby nielen neprekážal, ale aby ani príliš nezasahoval do celkovej estetiky interiéru. Pri zvažovaní všetkých podmienok  treba uvažovať aj o tom, ako často na bicykli jazdíte a či napríklad takto športujete aj na jeseň, kedy sa môžete vrátiť s bicyklom od blata.

Často ide o dávku kreativity 🙂 , ale hlavne je dobré vedieť aké máte možnosti. My vám prinášame niekoľko riešení ako umiestniť bicykel v byte alebo v garáži tak aby ste si do neho nebúchali hlavu prípadne iné končatiny.

výťah na uskladnenie bicykla

Držiak – výťah na bicykel  (MOC: 12,95 EUR)

Univerzálny držiak určený na zavesenie bicyklov všetkých typov a ich vytiahnutie k stropu pomocou kladkového mechanizmu s dvomi zdvojenými hákmi (jeden za riadítka, druhý za zadné koleso, prípadne za sedlo).
Oproti podobným držiakom je zásadne zjednodušená montáž- do stropu sa upevňuje len jeden profil, na upevnenie stačia len dve skrutky.
Držiak sa predáva kompletne zmontovaný s kvalitným lanom a brzdou, ktorá bráni nekontrolovateľnému spusteniu, či pádu bicykla.
Háky sú polstrované mäkčeným PVC- bráni odreniu riadítok, rafika. Nosnosť výťahu je 20 kg.

držiak bicykla za koleso

 

Držiaky na zavesenie bicykla za koleso (MOC: od 6,80 EUR)

Držiaky bicykla za koleso sú univerzálne. Poslúžia na zavesenie – uloženie bicyklov všetkých typov, vrátane celoodpružených MTB bicyklov, dámskych aj detských bicyklov, …
Pri umiestnení v rohu miestnosti bicykel zasahuje minimálne do priestoru.
Bicykel sa jednoducho zavesí na stenu za predné, alebo zadné koleso.
Polstrovanie háku bráni poškodeniu ráfika.
Nosnosť: 21 kg

držiak na zavesenie bicykla

 

Zavesenie bicykla za rám  (MOC: od 9,59 EUR)

Držiaky za rám sú vhodné v prípade, že máte voľnú väčšiu časť steny.
Bicykel sa na háky jednoducho zavesí za rám. Problematickejšie je zavesenie bicyklov s dámskym rámom.
Pri sklopení držiak zasahuje minimálne do priestoru.
Konce hákov sú polstrované  plastom.
Nosnosť: 21 kg

 

Odkladací držiak na bicykel

 

Odkladacie držiaky   (MOC 19,50 EUR)

Odkladací držiak umožňuje rýchle a pohodlné zaparkovanie bicykla len zatlačením predného, alebo zadného kolesa do univerzálneho V- profilu. Tento spôsob uloženia bicykla je vhodný hlavne v garáži, pivnici, alebo kočikárni.

 

 

cyklogarážCyklogaráž – plachta na ochranu bicykla   (MOC: 4,85 EUR)

Ak bicykel chcete chrániť pred prachom, prípadne ho máte na balkóne, výborne poslúži cyklogaráž -Krycia plachta na bicykel z pevného materiálu PEVA.
Cyklogaráž ochráni bicykel pred dažďom, snehom, či slnkom. Rozmery ca 200×110 cm.

Aj keď je väčšina držiakov primárne určená na zavesenie alebo stabilné postavenie bicykla, mnohokrát sa dá využiť aj na iné účely – môžete naň zavesiť napríklad prilbu či kolieskové korčule. Fantázii sa jednoducho medze nekladú.

Veríme, že sme vám ukázali aj iné možnosti uskladnenia ako už poznáte.

Všetky tieto ale aj ďalšie držiaky a stojany nájdete v našom eshope: www.esloger.sk