Plášte Panaracer – novinky 2015

Plášte Panaracer FirePro a Fire Sport

plášť panaracer fireproAj v roku 2015 pribudli novinky medzi plášte na bicykle Panaracer.
Nová rada pneumatík Panaracer FirePro aktualizuje veľmi populárne a dlhodobo osvedčené plášte Fire. Nová pneumatika FirePro využíva rovnaký základ a vynikajúci dizajn dezénu, na ktorého štoplíky je teraz použitá dvojzložková zmes Dual Compound. Tým sa dosiahla ešte vyššia priľnavosť k podkladu a zároveň sa ešte predĺžila životnosť plášťov.
Plášť FirePro je tubeless kompatibilný, steny sú odolné voči prepichnutiu vďaka kevlarovej vložke (PR) a má kevlarovú pätku.
Pneumatiky FirePro sa vyrábajú v rozmeroch : 27,5 x 2,35″ a 29 x 2,35″.
Pre bikerov, ktorí chcú vyskúšať kvality dezénu Fire v ekonomickejšej verzii, ponúka Panaracer základný plášť FireSport s drôtenou pätkou a klasickou zmesou.

Plášť FirePro ma rád voľný a štrkový podklad. Svojimi veľkými štoplíkmi sa poriadne zahryzne do terénu. V takom teréne si naplno vychutnáte jeho najlepšie vlastnosti -spoľahlivé riadenie, trakciu, brzdenie a zatáčanie pod kontrolu, čím voľnejší podklad, tým lepšie. Pneumatika FirePro sa výborne cíti aj v piesku aj na skalách. Má výborný prechod cez nerovnosti vďaka svojmu dezénu. Na skalnatom povrchu stačí trochu znížiť tlak a vychutnáte si maximálnu presnosť a výbornú kontrolu jazdy.

Panaracer  Fat B Nimble a Gravel King

Ďalšou zaujímavou novinkou firmy Panaracer pre novú sezónu sú plášte Fat B Nimble 26×4,00, ktoré budú počas sezóny doplnené aj o rozmery 27,5″ a 29″. Týmito plášťami s agresívnym dezénom zachytil Panarecer trend Fatbikov. Gravel King sú cestné plášte určené pre jazdu na štrkových cestách. U nás sa tento model zatiaľ nepredáva.
Úspešné, rýchle tubless compatibilné plášte DriverPro sú doplnené novými rozmermi pre 27,5″ kolesá a variantou DriverPro PR s kevlarovou páskou zvyšujúcou odolnosť proti prepichnutiu.

 Video prevzaté z MtbrVideos

Prečítajte si aj ďalšie informácie o plášťoch Panaracer >>

Stránka výrobcu : www.panaracer.com