Panaracer novinky 2016 || GravelKing SK a FireSport 29

Plášte Panaracer GravelKing SK 700x38C

Medzi cyklistami vo svete sa stáva v posledných rokoch veľmi populárnym jazdenie po nespevnených, hlavne štrkových cestách. Nejazdí sa však na MTB alebo crossových bicykloch, ale na cestných. Určite ste si všimli, že v ponuke výrobcov bicyklov sa objavila nová tzv. „gravel“ kategória. Tieto bicykle majú trochu pohodlnejšiu geometriu ako bežné cestné bicykle a hlavne majú gravel plášte.
plášte Panaracer Gravelking SKPanaracer už vlani uviedol model GRAVELKING s rýchlym, hladkým dezénom. Tento rok je to nový model s agresívnejším dezénom, s ktorým si trúfnete aj do náročnejšieho terénu. Pneumatiky na štrkové cesty GRAVELKING SK sú skvelé pre cyklistov, ktorí túžia opustiť asfaltové cesty a užívať si slobodu na nespevnených cestách. Okrem prepracovaného dezénu má pneumatika GRAVELKING SK aj ochrannú výstuž proti defektom. Napriek tomu sa jej hmotnosť pri rozmere 700x32C pohybuje pod 320g. Okrem tohto rozmeru sa Panaracer GRAVELKING SK vyrába aj v rozmere 700x40C.

Plášte Panaracer FireSport

Plášte FireSport 29×2,35

Druhou novinkou, aj keď nie úplnou je pneumatika FireSport 29″. Rozmer 29×2,35 tak skompletoval ponuku plášťov s obľúbeným agresívnym FireSport dezénom. Môžete si teraz  vybrať zo všetkých 3 MTB rozmerov – 26″, 27,5″ aj 29″. Pneumatika FireSport je rýchla na tvrdom podklade, perfektne zaberá v mäkkom teréne a vďaka Multi-Step štoplíkom sa výborne zbavuje blata.