Patrick Hebling – o prilbách a okuliaroch Alpina

sídlo Alpiny - SulzemoosPatrick Hebling  je našim partnerom vo firme Alpina, kde pracuje na pozícii International Sales Director. Pred príchodom do Alpiny pôsobil vo firmách Wolson a Salomon, má teda už bohaté skúsenosti z medzinárodného obchodu a marketingu v odvetví športového tovaru. Alpina sídli v Nemeckom mestečku Sulzemoos neďaleko Mníchova. Tu sa v malebnom zámočku nachádza vývojové, obchodné a riadiace centrum. Výrobné závody firmy sú tiež v Nemecku, prilby sa vyrábajú v Passau a okuliare v mestečku Leederdorn.
Patrick nám porozprával o Alpine, úspechoch značky aj o svojom vzťahu k tejto značke.  Patrick Hebling - Alpina

Ako dlho je firma Alpina na trhu?
Firma Alpina bola založená v r. 1980 a ako prvé vyrobila malú sériu okuliarov na potápanie a cyklistické okuliare, ktoré predstavila na ISPO výstave v Mníchove. Odvtedy sa naše portfólio rozšírilo o cyklistické prilby, športové okuliare, lyžiarske prilby a lyžiarske okuliare a chrániče. Predávame produkty v cca 40 krajinách sveta.

V čom sa odlišujete od konkurencie?
Túto otázku by najlepšie zodpovedali zákazníci. V Alpine sa vždy snažíme o autentické produkty ktoré idú s trendmi a inováciami v našom odvetví.

Je pre vás dizajn produktu dôležitý? Využívate spätnú väzbu od zákazníkov?
Samozrejme, že je to dôležité! Alpina má svoj dizajnový “jazyk”, ktorý je dôležitý pre našich zákazníkov. Naši vývojári a dizajnéri vždy pracujú na nových trendoch tak, aby v nich bola značka Alpina reflektovaná. Spätná väzba od zákazníkov je pre nás dôležitá a pracujeme s ňou v ďalších kolekciách. Berieme v úvahu ale akúkoľvek spätnú väzbu, ktorú dostávame počas výstav alebo iných promo akcií.

design prilieb a okuliarov AlpinaMáte zaujímavosť ohľadom nárokov klientov? Špeciálnu edíciu produktu pre náročného zákazníka?
Keď sme vyberali dizajn pre detskú prilbu Ximo išli sme s návrhmi do detskej škôlky a tam sme deťom ukázali obrázky, ktoré by sa im mohli páčiť. Oni si vybrali a tie sme potom dali na prilby. Kto iný vám bez kompromisov a úprimnejšie povie svoj názor ako deti?

Používate osobne výrobky vašej firmy? Ak áno, ktoré?
Áno! Rád nosím cyklo prilbu Carapax keď jazdím na horskom bicykli. Táto prilba je veľmi pohodlná a perfektne sedí na mojej hlave.
Počas športovania zvyčajne nosím okuliare Alpina Eye-5 so samostmavovacími sklami Varioflex, čo je super pri zmene počasia.
V taške mám hodené aj okuliare Kosmic  na pláž alebo len tak do mesta.

Prečo by som si mala kúpiť váš produkt?
Keď sa pozriete na naše výrobky, zoberiete ich do ruky a otestujte verím, že vás presvedčíme, aby ste si ich kúpil. Určite, ak sa bavíme o prilbách na bicykel, tak aj kvôli bezpečnostným dôvodom je nutné, aby ste ich nosili. A prilby Alpina sú skutočne bezpečné 🙂

Ako zabezpečujete kvalitu produktu? Máte veľa reklamácií?
Máme špeciálne oddelenie kvality, ktoré neprestajne testuje naše výrobky. Tieto vnútorné kontroly sú dôležité z hľadiska kvality a bezpečnostných aspektov. Určite neexistuje spoločnosť s nulovými reklamáciami, ale pre nás je nesmierne dôležité venovať pozornosť každej reklamácii a pracovať na ich odstráneniach a zlepšeniach.

ocenenie design awardAké ocenenia získali vaše produkty v poslednom čase, čo si najviac ceníte?
Niekoľko špecializovaných magazínov a expertov testuje naše produkty počas celého roka. V roku 2016 sme dostali cenu za produkt cyklistických okuliarov Tri-Scray, ktoré boli testované v nemeckom MTB magazíne.
V roku 2015 vyhral model bicyklovej prilby Carapax cenu za dizajn a inováciu. Predtým boli ocenené okuliare Eye-5… Výrobky Alpina získavajú ocenenia pravidelne a sme na to hrdí.

Ďakujeme za rozhovor.

Web firmy Alpina : www.alpina-sports.com