Cestné bicykle Rock Machine Raceride s kotúčovými brzdami.

V novej modelovej rade cestných bicyklov Rock Machine Raceride zaujme niekoľko noviniek. To, že cestné bicykle Rock Machine sú koncipované ako pretekárske špeciály s dôrazom na presné ovládanie a pretekársky ušitú geometriu bolo zrejmé už v predošlej kolekcii. Od sezóny 2015 sú extrémne tuhé, zároveň však pohodlné karbónové modely vybavené aj kotúčovými brzdami, vďaka ktorým budete mať zjazdy pod kontrolou ako nikdy pred tým.

bicykle rm raceride detailyModely RaceRide 1200 a 900 sú osadené modernými hydraulickými kotúčovými  brzdami Shimano a pevnými oskami obidvoch kolies. Hydraulické kotúčové brzdy radikálne posúvajú limity brzdenia a umožnia vám rýchlo, bezpečne a s maximálnou istotou zdolať akýkoľvek zjazd bez ohľadu na jeho sklon, dĺžku a počasie.
Okrem toho si s top modelom Raceride 1300 môžete užiť komfort, ktorý prináša elektronické radenie Shimano Di2.

Cestné bicykle Rock Machine Raceride sú dostupné na karbónových aj duralových rámoch. Konstrukčné riešenia ako sú sploštené sedlové vzpery, pohlcujú nárazy z nerovností na ceste a výrazne znižujú únavu a bolestivosť pri dlhých cyklotúrach.

A čo je najlepšie – aj karbónové rámy Rock Machine sa podarilo skonštruovať tak, aby aj napriek svojim nesporným kvalitám boli cenovo dostupné širokej skupine cyklistov.

Na čo sú dobré kotúčové brzdy na cestnom bicykli?

Túto otázku som si sám položil a počul som ju z mnohých úst. Kotúčové brzdy sa objavili u niektorých značiek už na minuloročných kolekciách. Väčšina reakcií bola, že je to haluz a výrobcovia už nemajú čo vymyslieť. Až tento rok, pri predstavovaní novej kolekcie bicyklov Rock Machine nám to produkt manager BFI Peter Lavička osvetlil.

Pozrite si najskôr toto video nemeckého výrobcu plášťov Schwalbe, ktoré ukazuje hlavné benefity použitia kotúčových bŕzd na cestných bicykloch.

Výsledky výskumu firmy Schwalbe sú zarážajúce: 70% defektov na cestných hobby maratónoch nastane vďaka prehriatiu plášťov vplyvom brzdenia!

kotucove brzdy racerideHlavným dôvodom, prečo sa aj v Rock Machine rozhodli pre cestné bicykle s kotúčovými brzdami je BEZPEČNOSŤ! Je to 100% záruka, že vám plášť neexploduje vďaka prehriatiu! A samozrejme lepšie brzdné vlastnosti: výkon kotúčových bŕzd je rovnaký v každom počasí (na slnku, v daždi, za tepla, v zime …).

Čerešničkou na torte, na ktorú sú v Rock Machine skutočne hrdí, je použitie pevných osiek – túto myšlienku si požičali z MTB modelov. Benefity, ktoré pevné osky prinášajú, sú vám všetkým asi dobre známe: lepšia akcelerácia a ovládanie bicykla.

Stačí si vybrať z týchto krásavcov a vyskúšať 🙂

Zoznam predajni s bicyklami Rock Machine nájdete na www.rockmachine.sk