Náradie Park Tool v teréne

V spolupráci s firmou Park Tool sme pre cyklistov pripravili prvé dve servisné lišty s náradím na núdzové opravy bicykla. Samoobslužná Park Tool  lišta obsahuje základnú sadu náradia : pumpičku, pedálový kľúč, 2 cetrovacie kľúče, imbusové kľúče 4, 5 a 6mm, oceľovú montpáku, plochý a krížový skrutkovač.  Jednotlivé náradie je pripevnené na lište na oceľových lankách, tak aby sa dali bez problémov použiť.

Prvá z dvoch samoobslužných líšt Park Tool je umiestnená pri novučičkom cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši, ktorý vedie popri Váhu. Na celej jeho trase je zatiaľ len jediné miesto, kde si bezprostredne v blízkosti trasy môžete dať Kofolu, pivo alebo niečo zjesť – areál lodenice. Je to miesto, kde sa zgrupuje najviac ľudí, a ak potrebujú, môžu siahnuť po náradí a urobiť malú opravu na svojich bajkoch.

Druhá Park Tool lišta slúži cyklistom v krásnej Jánskej doline, umiestnená je priamo na budove Stanišovskej jaskyne.  Dolinou vedie 5 kilometrov dlhá novučičká asfaltka vhodná aj pre cesťáky, záver však už ale patrí horským cyklistom, ktorí to často dobojujú do Svidovského sedla s nádherným výhľadom. Pohyb cyklistov na tejto trase je značný a lišta za svoju prvú sezónu pomohla už množstvu cyklistov.