Krásne prilby, špičkové okuliare – Alpina nám ukázala modely 2016

Tohtoročné medzinárodné stretnutie distribútorov cyklistických prilieb a športových okuliarov Alpina sa konalo v krásnom alpskom prostredí doliny Ötztal. Deň pred našim príchodom tu v Soldene končila etapa pretekov Okolo Švajčiarska, takže Petra Sagana sme tesne nestihli.
Nás však čakali novinky od Alpiny.

Cyklistické prilby – čo segment, to nový model.

cykloprilba-alpina-valparolaPrvá správa nás nepotešila – problémy s výrobou v Ázii spôsobili, že model Elexxion sa definitívne vyrábať nebude. Zároveň sme sa však dozvedeli, že ho nahradí nová, agresívna pretekárska prilba Valparola. Prilby Valparola sa budú vyrábať v Nemecku, čo umožní väčšiu flexibilitu dodávok.

enduro-prilba-king_carapaxAlpina na rok 2016 pripravila novú prilbu pre každý segment. Spomínaná Valparola je v ponuke aj vo variante Valparola XC pre All Mountain / MTB.  Medzi enduro prilbami je to King Carapax a nová prilba Fullface. Nový model Yedon v segmente MTB / Tour, má v sebe tiež gény allmountain cykloprilby. Pre deti pripravila Alpina tiež novú prilbu. Ximo je k dispozícii vo variante s blikačkou na zadnej strane, bez blikačky a aj ako zimná verzia s teplou vložkou. Vložku je možné objednať aj samostatne a dá sa použiť aj do ostatných detských prilieb.

A samozrejme dlhodobo úspešné modely ako napr.D-Alto, Mythos, Carapax a Panoma dostali nové, veľmi atraktívne dizajny.

alpina-be-visibleZaujalo nás

Nový program Alpiny, zameraný na bezpečnosť „Be visible“. Nie neónové, ale naozaj reflexné farby, ktoré svetlo odrážajú. S reflexnou úpravou sú pre rok 2016 cyklistické prilby Panoma City, Yedon City, FB Junior aj detská Ximo. A cena je rovnaká ako na ostatných dizajnoch!

 

Športové okuliare – dôraz na špičkovú technológiu a maximálnu funkčnosť.

alpina-eye5Športové okuliare Alpina patria už mnoho rokov medzi lídrov v oblasti nových technológií, dizajnu a funkčnosti. Tento trend potvrduje aj nová kolekcia na rok 2016. Okuliare s výborne fungujúcimi samostmavovacími sklami Varioflex ocenili už milióny športovcov. Na rok 2016 pripravila Alpina cyklistické okuliare aj s polarizačnými sklami, ktoré zvyšujú kontrast odbúraním rušivého spektra svetla. Tým dokonale chránia oko a sú výborné aj na šoférovanie.

Nová kolekcia cyklistických prilieb a športových okuliarov od Alpiny určite zaujme už na prvý pohľad svojimi atraktívnymi dizajnami. Máme sa na čo tešiť 🙂