Elektrobicykle Rock Machine s integrovanou batériou

Čím sú nové elektrobicykle Rock Machine jedinečné?

Je jasné, že existuje mnoho rôznych spôsobov, ako navrhnúť rám elektrobicykla. Po zvážení všetkých výhod a nevýhod konštruktéri Rock Machine nakoniec zvolili robustnú, ale ľahkú zostavu spodnej rámovej rúrky spojenú s charakteristickou konštrukciou Sharkspine EVO.
Elektrobicykle Rock Machine BlizzardRock Machine prichádza s dizajnom, ktorý si zakladá na jednoduchom vzhľade, bez zbytočných komplikovaných riešení. Áno, paradoxne k dosiahnutiu jednoduchosti je potrebné nespočetné množstvo technických operácií, ktoré posunuli vývojové oddelenie značky Rock Machine na úplne novú úroveň.
Pri konštrukcii elektrobicykla prichádzajú do hry faktory, ktoré robia bicykel bicyklom. Nejedná sa iba o uloženie hnacej jednotky a batérie, ale komplexný pohľad na využitie takéhoto stroja. Ide o tisíce výkresov, testovania, slepých uličiek, patentovaných riešení a mnoho ďalších ťažkostí.
O to väčšiu hrdosť pocítil tím tvorcov pri každom výjazde na novom Rock Machine Blizzard INT. Elektrobicykle Blizzard INT ponúkajú geometriu, ktorá vyrazí dych. Odpruženie, ktoré vám nikdy nepovie dosť a všetko je zabalené do dizajnu, ktorý splní tie najprísnejšie kritériá.

Rám s integrovanou batériou

Rámová rúrkaIntegrovaný rám pôsobí síce trochu mohutne, ale prekvapí vás, že nie je až taký ťažký ako sa na prvý pohľad zdá. Vďaka jednej z najktratších dostupných zadných stavieb na trhu ponúkajú modely e-Blizzard a e-Blizz INT skutočný zážitok z jazdy s dôrazom na výborné držanie stopy, trakciu, citlivé ovládanie a istotu vo vysokých rýchlostiach.
Spodná rámová rúrka je vyrobená z dvojstenného profilu, preto je rám veľmi tuhý, nekrúti sa a môžete s ním zdolávať aj náročnejšie skoky bez strachu, že to rám nevydrží. V rámovej rúrke je ukrytá momentálne najsilnejšia batéria Shimano – 504 Wh, ktorá je vďaka vzduchovým komorám podstatne lepšie chladená. Lepšie chladenie predlžuje jej výdrž.

Split Box (Chamber Tubing Extender) je dvojdielne predĺženie navrhnuté špeciálne pre spojenie strednej časti dolnej rámovej rúrky s hornou rámovou / hlavovou rúrkou – toto technologicky náročné riešenie zaručuje extrémnu pevnosť predného trojuholníka.elektrobicykle Rock Machine - jedinečné riešenie

ACT (Advanced Chamber Tubing)- Stredový úsek dolnej časti je ďalším dôležitým dielom nových rámov Rock Machine e-Blizzard a e-Blizz. Novo vyvinutý pokročilý systém komorovej dolnej rámové trubky umožňuje navrhnúť extrémne pevnú konštrukciu pre uloženie batérie pri zachovaní hmotnosti v rozumných medziach.
Vďaka Sharkspine EVO konceptu je u elektrobicyklov e-Blizzard na 99.9 % identická geometria s úspečným enduro modelom Blizzard 90-27+.

Pohonná jednotka Shimano STePS E8000

Elektromotor Shimano Steps 8000Sila a výkon, to je to, o čo tu beží. Parametre pohonnej jednotky Shimano STePS E8000 hovoria za všetko – 36V, 250W, 70Nm. Štyri režimy elektrickej podpory si môžete vychutnať až do rýchlosti 25 km/h s maximálnym navýšením až 300% k vlasnej sile.
Batéria Shimano E8020Li-on (36V, 504 Wh, 14Ah) vydrží naozaj veľa – v EKO móde až 125 km a 80% dobijete za 2,5 hodiny! Plné dobitie zaberie 5 hodín.

Technické parametre

Zdvihy eBlizzardu sú 150 mm vpredu a  140 mm vzadu. eBlizz má zdvih vidlice 130 mm. Ďalšie milimetre k tlmeniu pridávajú „pluskové“ plášte WTB Vigilante 27.5×2.65“. O brzdenie sa starajú 4-piestové brzdy TRP alebo Tektro, v závislodti od modelu.
Najvyšší model Blizzard INT e90-27+ má elektronické radenie Shimano XT Di2 1×11.

Vyššie uvedené parametre znamenajú jedno – maximálnu zábavu! Slangový výraz „vyšliapnuť si zo zátačky“ mení absolútne svoj význam – to nie je bicykel, to je raketa!

Všetky elektrobicykle Rock Machine a viac o technológii nájdete na www.rockmachine.sk