Cyklokarneval Eurobike

Ďalší Eurobike je za nami. Tento ročník sa niesol v duchu horúceho počasia a pestrých farieb. Konzervatívne tmavé farby spred pár rokov zmizli, všade bolo plno farieb a vďaka tropickému počasiu to pripomínalo skôr brazílske Rio ako Nemecko.

cyklokarneval-eurobikeMy sme sa samozrejme zamerali na „naše“ značky, ale snažili sme sa navštíviť aj čo najväčšie množstvo ďalších stánkov. Neviem, či sa nám podarilo vidieť aspoň polovicu z 1300 vystavujúcich firiem, ale viac sa do nás nezmestilo.
Prinášame krátky prehľad, k jednotlivým zančkám sa ešte vrátime s podrobnosťami o novinkách.

Rock Machine – dizajny ešte krajšie a pestrejšie ako úspešná vlaňajšia séria  športové elektrobicykle. Úspešné allmountain modely Blizzard dostali akov 27,5 tak aj 29-kovej verzii LTD fešáka s vybavením SRAM X.0.
Najväčšou novinkou na rok 2016 sú elektrobicykle MTB e-Torrent a Crossride e500. Vybavené sú moderným systémom Shimano STEPS.
Katalóg Rock Machine 2016 >>

Alpina – nový model v každej rade prilieb. Úplne nová pretekárska prilba Valparola prichádza tradične vo verzii RC na cestu a XC pre MTB. Yedon nadväzuje na bestseller Panoma a rozširuje radu MTB a Tour prilieb o ďalší veľmi pekný a komfortný model. Detským prilbám pribudol model Ximo s atraktívnymi motívmi.
Be Visible je línia reflexných prilieb, ktoré Alpina pripravila pre zvýšenie bezpečnosti cyklistov na cestách.
Katalóg prilieb Alpina 2016 >>

Panaracer – do kategórie „plus“ vstupuje japonský výrobca plášťov riadnymi balónmi – 27,5×3,50 a 29×3,00. Zaujímavé sú úzke rýchle plášte Gravel King, so spevnením proti defektom, určené pre štrkové a šotolinové cesty, ktoré sú v ponuke pre cestné, ale aj MTB bicykle. Plášte Panaracer Pari-Moto si vybral Cannondale Slate, ktorý bol ocenený cenou Eurobike Gold Award.
Katalóg plášťov Panaracer 2016 >>

Sigma – pestré cyklocomputre Myspeedy doplnia v roku 2016 dva jednoduché modely s veľkým 3-riadkovým displejom Pure 1 a Pure 1 ATS. Zo svetiel najviac zaujal Buster 600 s impozantným výkonom 600 Lumenov. Módne inteligentné náramky Activo už nájdete aj v slovenských predajniach a aj na rukách športaktívnych ľudí.