Cyklistické prilby a okuliare Alpina – novinky 2015.

Aj pre rok 2015 pripravila značka Alpina niekoľko zaujímavých noviniek pre cyklistov.
Veľký boom enduro jazdenia zachtila Alpina už vlani veľmi úspešnou prilbou Carapax. Z tohto modelu vychádza top model v enduro segmente King Carapax, ktorý má odnímateľný chránič brady. Prilba Garbanzo má v sebe tiež enduro gény a je rovnako vhodná aj na allmountain, či klasické MTB. Keďže deti sa tiež radi vystroja ako ich dospelé vzory, ponúka Alpina model Carapax aj pre malých cyklistov vo verzii Carapax Jr., ktorá je v ponuke aj s blikačkou na zadnej strane prilby.

ALPINA 2015 – KING CARAPAX, GARBANZO a EYE-5

   Video prevzaté z mtb-news.de

Medzi výrobcami športových okuliarov patrí Alpina dlhodobo medzi lídrov na trhu, čomu vďačí hlavne zavádzaniu nových technológií. Pre rok 2015 vylepšila svoje samotónovacie sklá Varioflex o variantu so zrkladlovým efektom VLM+.
Okuliare Alpina Eye-5 zaujmú netradičným, ale veľmi elegantným dizajnom, ktorý sa snúbi so samotóvacími sklami a veľmi kvalitnou antifog úpravou. V teste časopisu BIKE (06/2014) okuliarov so samotónovacími sklami zvíťazili okuliare Alpina Eye-5, keď ako jediné získali najvyššie hodnotenie „super“. Takto ohodnotil vlastnosti okuliarov časopis BIKE:
okuliare-alpina-eye-5Napriek full rámu ponúkajú okuliare Alpina Eye-5 veľkorysé zorné pole. Dokonale uzavrú priestor okolo očí a neponechajú priestor na prievan do očí. Nožičky okuliarov a nosníky sú nastaviteľné a perfektne držia. Alpina Eye-5 reaguje najrýchlejšie na zmenu svetelných podmienok.