CK SPARTAK TLMAČE – nová sezóna, nové ambície

Počuli ste už o Cyklistickom klube Spartak Tlmače?

Pokiaľ nie tak dovoľte, aby sme vám ho predstavili:

Po dlhej pauze si prišiel na svoje aj cyklistický klub Spartak Tlmače, ktorý sa v roku 2014 podarilo obnoviť po niekoľkých rokoch nečinnosti. V dobe Československa mal tento klub bohatú tradíciu. Klubu sa už v minulosti darilo vychovávať dobrých cyklistov na vrcholovej reprezentačnej úrovni spolu s funkcionármi cyklistického zväzu. Svetlo sveta uzrel až po štrnástich rokoch svojej absolútnej nečinnosti. A čo je za tým všetkým? Povráva sa, že prvá myšlienka znovuzrodenia klubu vznikla na amatérskych pretekoch dvoch bývalých pretekárov, ktorý pretekali  v osemdesiatych až deväťdesiatych rokoch a boli to Radoslav Csuka a Tomáš Baláž.

Kto je súčasťou tímu?

A team:

Juraj Lajcha – líder tímu Spartak Tlmače – reprezentant SR v kat. Elite

Luboš Malovec– prestup z Dukly Banská Bystrica – viacnásobný Majster SR , reprezentant SR v kat. Elite

Alex Zeman – prestup z PROefekt  , 2. miesto na MR SR+ČR v cestnom preteku juniorov , reprezentant U23

Daniel Líška – prestup z kat. juniorov – Športová škola Trenčín , reprezentant SR U-23.

Martin Chren – prestup z Olympic Trnava, z kat. juniorov viacnásobný majster SR na dráhe v kategórii Juniori, účastník ME na dráhe 2017.

Gábor Fejés – prestup z Batorfi- 7 násobný Majster Maďarska v čas. jednotlivcov./ reprezentant Maďarska/

Lukáš Bátora – Spartak Tlmače /- ostal v tíme.  špecializácia MTB-cyklokros/4. miesto M-SR v cyklokrose 2017.

 

CK Spartak Tlmače na pretekoch

B team:

Ondrej Mačaj- Spartak Tlmače- ostal v tíme.

Martin Wachs- prestup z INTER Bratislava – bývalý reprezentant SR  kat. jun. a U-23.

Adrej Bendžo- Spartak Tlmače – ostal v tíme.

 

Ak ťa zaujímajú výsledky zo sezóny 2017 tak ich nájdeš TU.

 

Ambície na sezónu 2018?

Nie vždy všetko vychádza tak ako by malo…

V príprave na sezónu 2018 celý tím absolvoval už v Novembri 2017 spoločné sústredenie vo Vysokých Tatrách zamerané na všeobecnú  vytrvalosť.  Muži + jeden junior  absolvovali v januári 2018 sústredenie  na Skalke pri Kremnici, v pláne máme aj spoločné sústredenie celého tímu v marci 2018 zamerané už na špeciálnu prípravu na bicykloch . Dvaja lídri Lajcha a Malovec idú na mesačnú prípravu do tepla  vo februári 2018. /Španielsko/

Čo sa týka pretekového programu, máme v pláne absolvovať celý seriál Slovenského pohára v cyklistike, ako aj preteky na reprezentačnej úrovni, ale to bude záležať na jednotlivých pretekároch ako sa dokážu nominovať do výberov SR. V hodnotení  tímov  Slovenska  kat. mužov Elite máme v pláne vylepšiť naše minuloročné 3. miesto v celkovom hodnotení  a potrápiť Duklu BB  v boji o prvé miesto.  Samozrejme nezabúdame aj na mládež , kde očakávame tiež zlepšenie nakoľko mladí poctivo trénujú, veď majú pri sebe dobré vzory pretekárov v kat. muži elite.

 

Prečo o nich píšeme?

Aj vďaka podpore zo strany firmy Sloger mohli pretekári dosahovať dobré výsledky v cestnej aj horskej cyklistike.  A tento rok to nebude inak a taktiež sme hneď na začiatku sezóny podporili klub:

Cyklistickými prilbami značky Alpina Mythos 3.0 (Bielo-fialovo-titánová, aby ladili aj s dresmi) – zdravie a bezpečnosť patrí na prvé miesto a preto pretekári, ktorý nie raz zažijú pád musia byť kvalitne chránený.

Ďalej to boli Cyklistické okuliare Alpina TWIST FIVE SHIELD RL VLM+ – nosiť na bicykli okuliare, ktoré tlačia a nie sú pohodlné nebude hocikto a preto sme pre nich vybrali najlepšiu voľbu od značky Alpina. Sklá VARIOFLEX okuliarov ALPINA TWIST FIVE sa automaticky prispôsobia intenzite slnečného svetla preto nemusia jazdci myslieť na to že za 20 minút zapadne slnko a môžu ďalej trénovať.

Taktiež sme podporili klub aj novým modelom plášťov Panaracer Race Type A EVO3 – ktoré si už aj počas minulej sezóny veľmi pochvaľovali.  Uvidíme čo povedia tentoraz na vylepšenú zmes.

Z minulej sezóny im ostali dva bicykle na ktorých aktívne jazdia a ktorými sú cestný Rock Machine Raceride 1200 a HT karbónový model Rock Machine Explosion 70.

 

 

Na úvod je to z našej strany všetko. Postupne s pribúdajúcimi výsledkami a zážitkami vás budeme informovať na našej FB stránke (https://www.facebook.com/esloger/), takže nás nezabudnite sledovať.

P.s. Fotky v novej výstroji budú trošku neskôr nakoľko pretekári trénujú na rôznych miestach a v rôznych štátoch.

Tak im držíme palce a želáme veľa šťastných kilometrov.