City bicykle sa vracajú.

Po príchode éry horských a trekkingových bicyklov klasický typ bicyklov hlavne v mestách takmer vymizol. Ešte aj na dedinách častejšie stretnete uja v montérkach na horskom ako na klasickom bicykli. Pred krčmami už nestoja staré „Ukrajiny“ ale rôzne supermarketové horské bicykle. Určite to je aj ponukou, keďže v supermarketoch sú všetky lacné bicykle buď horské, alebo trekkingové. A v cykloobchodoch ste tiež klasický city bike donedávna hľadali márne. Keďže posed na horskom bicykli je športový a pre bežného cyklistu nepohodlný, stretávali sme na cestách často horské bicykle s rôzne vylepšenými riadítkami, aby  cyklista mohol sedieť vzpriamene. Tak ako sme si niekedy s kamarátmi prerábali klasické bicykle našich otcov na „šporťáky“, tak si  teraz ľudia prerábali horské bicykle na mestské.

city bicykle frape na ceste

City bicykle

Pritom city bicykle sa stále vyrábali, často aj na Slovensku, ale všetky sa vyvážali – do Holandska, Nemecka, Škandinávie… U nás jednoducho nebol dopyt, lebo tieto „obyčajné“ bicykle stáli viac ako horské v Tescu.

V posledných rokoch sa ale situácia mení. Klasické bicykle sa začali vracať aj do našich končín. Jasne, že na moderných bicykloch nestretnete toho uja v montérkach, ale mladých ľudí, hlavne dámy v mestách. Určite je to aj tým, že city bicykle sa začali vyrábať v pekných módnych farbách a vďaka hliníkovým rámom a kvalitným komponentom majú tieto bicykle nízku hmotnosť. To už nie sú železné „ukrajiny“ ale skutočne imidžové bicykle. Na peknom city bicykli sa môže dáma vybrať do práce, či na nákup v pekných letných šatách bez strachu, že by sa umastila o reťaz. Na city bike sa ľahko nasadá, radenie rýchlostí je jednoduché a hlavne sa ňom pohodlne sedí.

rock machine ub40

Rock Machine City UB 40

Túto vlnu zachytila aj značka Rock Machine. V roku 2014 uviedla úspešne na trh kolekciu Rock Machine City bicyklov, ktorú sa pre rok 2015 podarilo posunúť ešte o výrazný kus dopredu.

V kolekcii City nájdete rôzne typy rámov, farebných dizajnov, kombinácií radenia, odpružených a pevných vidlíc alebo rôzné systémy osvetlenia.

rock machine CL 30

Rock Machine City CL 30

Z modelov RM City si vyberú konzervatívnejší zákazníci aj tí, ktorí preferujú športovejší vzhľad bicykla. Bicykle používajú viacrýchlostné náboje Shimano Nexus s otočným radením. Komfort dopĺňa praktický rámový zámok, košík na riadítkach, či nosič.

Ešte keby u nás bolo aj viac cyklochodníkov a ľudia sa nemuseli báť ísť na bicykli do mesta. Zbytočne máte bicykel, na ktorom si elegantné oblečenie neušpiníte o reťaz, nezafŕkate vodou z mokrej cesty, keď vás od hlavy po päty ošpliecha prvý nákladiak…

Pozrite si katalóg Rock Machine City&Trekking bicyklov 2015 (PDF)>>