Bicykle Rock Machine – posúvajte svoje limity

Brock machine blizzard 27_50icykle Rock Machine sú od svojich začiatkov v roku 1994 navrhované tak, aby si bezpečne poradili s drsným terénom, prudkými a nebezpečnými svahmi hôr, nedostupnými trailami mimo civilizáciu – v zime, daždi, blate … v nevypočitatelných podmienkach divokej prírody, kde akékoľvek zlyhanie techniky môže byť fatálne.
Je to nikdy nekončiaca a náročná cesta, rovnako ako terén, kde sa bicykle Rock Machine cítia najlepšie. Nikdy neviete, čo bude za ďalším horizontom, ale niečo vám našepkáva, že v tom čo robíte, sa zlepšujete. A to vás ženie ďalej, túžba neustále posúvať hranice vlastných možností. Odolnosť a tvrdosť skaly. Húževnatosť a vytrvalosť stroja.
Gény, ktoré sa už viac ako 20 rokov stretávajú v značke bicyklov Rock Machine.

Zažite dobrodružstvo Rock Machine.

Bicykle BLIZZARD – unikátna mechanická kinematika

celoodpružené bicykle rock machineCeloodpružené modely Rock Machine boli vyvíjané s jasným cieľom – vyvinúť rám, ktorý má všetky benefity prémiových systémov odpruženia. Výsledok bol dosiahnutý vďaka originálnej inteligentnej mechanickej kinematike, ktorá je vlastným know-how značky Rock Machine.
Štyri hlavné prednosti celoodpružených bicyklov Rock Machine :
• Nízke nároky na údržbu
• Žiadne pohupovanie = žiadne straty energie ani pri intenzívnom šliapaní do pedálov
• Sily od brzdenia a šliapania nemajú negatívny vplyv na funkčnosť systému pruženia Rock Machine
• Špecifické uloženie pivotov (čapov) zaručuje, že je systém rovnako citlivý pri prekonávaní malých aj veľkých prekážok.

Cieľ sa podarilo splniť a vďaka vyššie zmieneným kvalitám je náš systém zrovnateľný s akýmkoľvek iným systémom tlmenia na tejto planéte. Trúfame si však povedať, že sa Rock Machine svojich konkurentov prekonal. Vďaka unikátnej mechanickej kinematike vyvinutej špeciálne pre celoodpružené bicykle Rock Machine, fungujú naše bicykle so všetkými typmi štandardných tlmičov a vyžadujú omnoho menšie nároky na servis a údržbu. Inteligentná mechanická kinematika nahrádza funkciu drahých špeciálne ladených tlmičov.
Viac o celoodpružených bicykloch Rock Machine >>

Karbónové modely EXPLOSION – divoké, výbušné, rýchle

rock machine explosionNezáleží na tom, do akého terénu vyrazíte, karbónové bicykle Rock Machine vás vždy prekvapia svojou tuhosťou v zábere, odolnosťou a jazdným komfortom. Rámy modelov Explosion sú dostatečne robustné, aby obstáli aj v najnáročnejšom teréne. Masívne spojenie dolnej rámovej rúrky so stredom zaručuje optimálny prenos síl od šliapania, výbornú akceleráciu a stabilné ovládanie. Chytrý dizajn sedlových vzpier Dynastay v kombinácii s kolesami s veľkým priemerom je základom vysokého jazdného komfortu všetkých karbónových modelov Rock Machine. Ten umocňuje tiež premyslené tvarovaie rúrok a sofistikovaná skladba viac ako 300 segmentov karbonového materiálu, z ktorých sa skladá každý rám Rock Machine. Všetky vyspelé technologické riešenia robia z jazdy na karbónových modeloch Explosion skutočný zážitok.
Viac o karbónových bicykloch Rock Machine >>

RACERIDE – lepšia akcelerácia a ovládanie bicykla

rock machine raceridePodľa výsledkov výskumu firmy Schwalbe, vyrábajúcej plášte na bicykle, až 70% defektov na cestných hobby maratónoch nastane vďaka prehriatiu plášťov vplyvom brzdenia! Hlavným dôvodom, prečo sa aj v Rock Machine rozhodli pre cestné bicykle s kotúčovými brzdami je bezpečnosť!
Je to 100% záruka, že vám plášť neexploduje vďaka prehriatiu!
Lepšie brzdné vlastnosti: výkon kotúčových bŕzd je rovnaký v každom počasí (na slnku, v daždi, za tepla, v zime …).
Čerešničkou na torte, na ktorú sú v Rock Machine skutočne hrdí, je použitie pevných osiek – túto myšlienku si požičali z MTB modelov. Benefity, ktoré pevné osky prinášajú, sú vám všetkým asi dobre známe: lepšia akcelerácia a ovládanie bicykla.
Cestné bicykle Rock Machine sú koncipované ako skutočné pretekárske špeciály. Presné ovládanie. Pretekársky strihnutá geometria. Extrémne tuhý a zároveň pohodlný rám. Tieto aj ďalšie kvality ocení každý, kto na bicyklo rád jazdí na ceste. Od sezóny 2015 sú karbónové modely vybavené kotúčovými brzdami, vďaka ktorým budete mať zjazdy pod kontrolou ako nikdy pred tým.
Viac o cestných bicykloch Rock Machine >>