Z preteku na pretek – prvá časť sezóny CK SPARTAK TLMAČE

Prvá časť sezóny 2017 CK SPARTAK TLMAČE

Team CK Spartak TlmačeCyklistický klub CK SPARTAK TLMAČE zahájil sezónu 2017 medzinárodným cestným pretekom v Hlohovci CZ, kde sme mali zastúpenie vo všetkých kategóriách. Jednalo sa o cestný pretek jednotlivcov. Nakoľko sa jednalo o pretek na začiatku sezóny naši pretekári mali za úlohu dokončiť pretek v hlavnej skupine pretekárov čo sa im aj podarilo.

Dňa 08.04. a 09.04. sa uskutočnilo 1. kolo SP v časovke jednotlivcov Šúrovce a 2. kolo SP v preteku jednotlivcov Suchá nad Parnou. Prvý deň sa najlepšie umiestnil mladší žiak Adam Kuny pekným druhým miestom v časovke jednotlivcov, Adrián Patay obsadil 6.te miesto v kategórii kadet, Ivan Havran 17. Miesto, z mužov je potrebné spomenúť 10.miesto Mateja Krajíčka a 17. miesto Juraja Lajchu. Na druhý deň v cestnom preteku sa Adam Kuny umiestnil na 5.tom mieste.

Najväčšiu pozornosť sme sústredili na pretek mužov Elite spolu s kategóriou Juniori.

pretek na Slovakia ringuMali sme tu až 6 pretekárov a radili sme sa medzi favoritov preteku. Juraj Lajcha ako náš najaktívnejší pretekár sa dostal do úniku s päticou ďalších pretekárov a držali sa tretinu preteku pred hlavným poľom, boli dostihnutí 500m pred cieľom už len v trojici a naše šance na bedňové umiestnenie zmarené. V hlavnom balíku ale zašpurtovali Roman Broniš celkovo ôsmy a Lukáš Bátora celkovo desiaty. Pri samostatnom hodnotení Broniš piaty a Bátora siedmy. Ostatní pretekári dokončili pretek v hlavnom poli. Treba zvlášť vyzdvihnúť výkon juniora prvým rokov Ivana Havrana ktorý celý pretek absolvoval v prvej skupine a z juniorov sa umiestnil na peknom 13. mieste. Spolu štartovalo viac ako 170 pretekárov zo Slovenska, Maďarska, Čiech.

Po úvode sezóny nasledovala pretekárska prestávka pre mladšie kategórie nakoľko 3. kolo SP sa uskutoční 29.04. kritériom v Dudinciach a následne na druhý deň cestný pretek 4. kolo SP v Krupine.

Prvý pretek UCI v Budapešti

Pretek V4S našimi mužmi Elite sme absolvovali prvý a druhý pretek UCI/europe tour/ jednorázových pretekov kategórie 1.2 Visegrad 4 Bicycle race, ktoré majú už piaty ročník. Prvé kolo sa uskutočnilo v MR za účasti 25 tímov zo SR, MR /reprezentácia/, ČR/Dukla Praha, Favorit  Brno, Elkov-Author cycling team, Topforex Lapierre/, Ukrajiny /KOLLS cycling team/, Polska / Voster Uniwheels team, Hurom/, Srbska /reprezentácia/. Štart preteku jednotlivcov bol v Budapešti a ciel v Pannonhalme pri Gyóri. Pretek mal 174 km a v závere sa jazdilo na 5 km okruhu so stúpaním až do cieľa. Od štartu sa jazdilo velmi rýchlo za prvú hodinu pretekári prešli 44 km. Asi v polovici preteku sa na čele sformovala silná 17 členná skupina ktorá si svoj náskok udržala až do cieľa. Z našich pretekárov v hlavnom poli dokončili najlepšie Matej Krajíček na 46. mieste za ním dokončili pretek Roman Broniš a Ondrej Máčaj. Lukáš Bátora a Juraj Lajcha pretek nedokončili.

Pretek UCI v Bratislave – úspech Romana Broniša

Pretek V4 - Broniš na bedniPo presune do Bratislavy nás v nedeľu čakal pretek na rovine so silným bočným vetrom o dĺžke 180km. Pretek bol odštartovaný v Bratislave pri hoteli Holiday Inn o 12:00 ako slávnostný štart a následne za mestom ostrý štart. Pretek smeroval priamo do Orechovej Potône kde na pretekárov čakalo 6 okruhov o dĺžke 23 km. Vo veternom počasí sa pelotón rozdelil na štyri skupiny v ktorých sme mali nasledovné zastúpenie : Únik – nikto, 1. skupina Roman Broniš, Matej Krajíček, 2. skupina Juraj Lajcha, Lukáš Bátora, 3. skupina Ondrej Máčaj. S blížiacim sa cieľom a jazdami na 23 km okruhu rozhodcovia postupne stiahli tretiu a druhú skupinu a na trati nám ostali dvaja zástupcovia klubu. V predposlednom kole sa únik a prvá skupina spojili a nám tam už ostal len Roman Broniš a v druhej skupine Matej Krajíček. Roman Broniš sa umiestnil na celkove 20.tom mieste, zo Slovákov na prvom, teda obdržal aj dres za najlepšieho Slováka v etape. Ďaľšie dve časti sú naplánované na 16.09.2017 Valtice CZ, 17.09.2017 Sobotka PL. Po dvoch prvých častiach je náš pretekár aj celkovo najlepší zo Slovákov nakoľko Martin Bellan CK Dukla Banská Bystrica slovenskú časť nedokončil.