Tvrdý test Blizza CRB 50-27+ na Štiavnickom kros triatlone

Ako reprezentant SR v triatlone (klasický triatlon) zvyknem pretekať raz ročne aj na kros triatlone, a to na Štiavnickom kros triatlone. Tieto preteky mám veľmi rád, sú kvalitné, blízko domova, v nádhernom prostredí, no hlavne je to pre mňa dobré spestrenie sezóny. Na pretek som mal zapožičaný testovací bicykel Blizz CRB 50-27+ od firmy Sloger.

Blizz CRB 50-27+

Nebolo tomu inak ani tento rok. Tento rok boli preteky zároveň Majstrovstvami Slovenska v kros triatlone, a tak bola konkurencia mierne vyššia než minulé roky. Štartovka bola zaplnená okrem pretekárov zo SR aj kvalitnými krosovými pretekármi z Maďarska a Česka. Naposledy, pred dvoma rokmi som skončil  na 3.mieste.

Cítil som, že tento rok to na najvyššie priečky asi nebude, no šiel som do pretekov s tým, aby  som si kvalitne zapretekal, ale aj s cieľom potrápiť najlepších. Plávalo sa mi v celku dobre, vyplával som na 5. mieste, na bicykli som začal dobre, no ako keby mi chýbala vytrvalosť a čim ďalej tým viac mi začala dochádzať  energia. Nohy by aj vládali, ale telo nevládalo. Začal som veľa strácať a na behu to už bolo len naozaj trápenie. Proste to nevyšlo úplne ako som si predstavoval, či som len nemal svoj deň, horúce počasie, alebo sa trochu ukázala absencia tréningov, to už je jedno.  No určite som si kvalitne zatrénoval a užil preteky.

Kros triatlon Štiavnica

Teraz trocha k biku. Bike Blizz CRB 50-27+ som bol pred pretekmi viackrát prevetrať, potrénovať s ním. Veľmi rýchlo sa mi podarilo na neho zvyknúť. Je pohodlný. Napriek jeho možno masívnemu tvaru je veľmi rezký. Keďže na MTB jazdím málo, moja technika v teréne nie je veľmi veľká, a tak mojou slabinou na krosoch boli hlavne zjazdy, kde „krosári“ získavali náskok. Tento rok som sa ale vďaka tomuto Blizzu v zjazdoch cítil veľmi isto. Do určitej miery za to mohli široké plášte 27.5×2.65″, ktoré dodávali istotu a stabilitu.

Tak isto sa mi na Blizze veľmi ľúbila teleskopická sedlovka Race Face Aeffect. Bolo to prvýkrát čo som jazdil na teleskopickej sedlovke. V zjazdoch som ju vždy využil. Tiež sa mi páčila kombinácia radenia 1×12 od Sram. Myslím, že je to užitočné. Menej starostí s prehadzovaním prednej píly, menšie riziko pádu reťaze… Čo mi osobne chýbalo, bol uzáver pruženia priamo na riaditkách. Bike hodnotím pozitívne, odporúčam.