Adrián Babič – obrovský úspech na deaflympiáde

Získal všetky tri kovy

Slovenský cyklista Adrián Babič z Popradu získal na 25. Letnej deaflympiáde v tureckom Samsune všetky tri cenné kovy a stal sa najúspešnejším Slovákom. K bronzu a striebru z cestnej cyklistiky pridal zlato z pretekov v horskej cyklistike. Súťažilo sa na tri okruhy po 9 kilometrov, slovenský reprezentant išiel od začiatku do vedenia a svoj náskok zvyšoval nielen v zjazdoch, ale aj v stúpaniach. Súperom nedal žiadnu šancu a s prehľadom získal zlatú medailu.

Adriaán Babič a RM Explosion

Adrián potvrdil svoju nevídanú univerzálnosť a stal sa prvým športovcom na letnej deaflympiáde, ktorý získal tri kovy na jednom podujatí. V cestných pretekoch s hromadným štartom na 100 km vybojoval bronzovú medailu, v časovke skončil so striebrom.

Adrián Babič sedlal Rock Machine Explosion

Nás samozrejme okrem obrovského úspechu Adriána teší, že zlato získal práve na bicykli Rock Machine Explosion 70-29. Potvrdilo sa, že bicykle Rock Machine sú schopné zvíťaziť aj vo svetovej konkurencii. Samozrejme v sedle musí sedieť borec ako Adrián Babič 🙂