CK SPARTAK TLMAČE – Úspechy v sezóne 2017

CK Spartak Tlmače prekonali svoje doterajšie hranice

V prvom rade by som sa rád poďakoval za spoluprácu s firmou Sloger-EU s.r.o  a ďakujeme za materiálnu podporu pre náš tím CK Spartak Tlmače. Aj vďaka podpore od firmy Sloger-EU s.r.o. mohli naši pretekári dosahovať vynikajúce výsledky v cestnej aj horskej cyklistike.  Ďakujeme a dúfame v ďalšiu  spoluprácu v budúcich rokoch.

Dovoľte malé zhrnutie našich úspechov v sezóne 2017.

Sezónu 2017 -SP /Slovenský pohár/ v cestnej cyklistike sme absolvovali s nasledovnými členmi tímu CK Spartak Tlmače:

Mladší žiaci : Kuny Adam

Žiačky  : Janka Macsiaiová

Starší žiaci: Martin Jurík

Kadeti: AdrianPatay – reprezentant SR, Adam Barcík

Juniori: Ivan Havran

Muži Elite: Roman Broniš, Juraj Lajcha, Matej Krajíček, Lukáš Bátora, Ondrej Máčaj, Adam Novák, Andrej Bendžo.

Sponzorstvo od Slogeru

Od firmy Sloger-EU sme dostali k dispozícii 2 sponzorské bicykle značky Rock Machine :

• cestný Rock Machine Raceride 1200 pre Mateja Krajíčeka
  • HT karbónový model Rock Machine Explosion 70 pre Lukáša Bátora.

Pretekári Adam Barcík a Ivan Havran si výhodne zakúpili tak isto cestné bicykle značky Rock Machine.

Ďalej sme používali nasledovný materiál:

Plášte Panaracer Race type A Evo2 – podľa vyjadrenia Juraja Lajchu,  ktorý tieto  plášte jazdil celú sezónu : „lepšie plášte som  ešte nemal správajú sa parametrami ako galusky!“

Prilby Alpina Valparola RC, ktoré chránili našich pretekárov počas celej sezóny v náročných terénoch počas pretekov aj tréningov. Počas dvoch pádov boli prilby poškodené a zlomené pádom a chalani vyviazli bez zranenia hlavy. Vďaka crash programu, nám boli prilby vymenené.

Prilba Alpina Elexxion TT – výborné vlastnosti a aerodynamika.

Výživa bola zabezpečená doplnkami X-iont – pretekári vyjadrili spokojnosť, hlavne s energetickým gélom Marathon a Speed.

Ponožky Rock Machine Race  – dobrá kvalita a vlastnosti za rôzneho počasia.

Úspechy cyklistov CK Spartak Tlmače

Slovenský Pohár

Naši pretekári absolvovali všetky kolá SP podľa kalendára SZC a umiestnili sa nasledovne v celkovom poradí:

Adam Kuny – celkovo 20.te miesto ale neabsolvoval kvôli pádu na kritériu v Trnave 6.kol SP, cestná cyklistika z celkového počtu bodovaných pretekárov 74.

Martin Jurík – celkovo 10. Miesto v SP cestná cyklistika z celkového počtu bodovaných pretekárov 89.

Adrián Patay – celkovo 10.miesto z celkového počtu bodovaných pretekárov 114. Adrián bol v kadetskej reprezentácii  SR, za ktorú absolvoval medzinárodné cyklistické preteky EYOF Gyor Maďarsko – preteky Olympijských nádejí.

Ivan Havran –  celkovo 23.miesto z celkového počtu bodovaných pretekárov 132.

Medzi družstvami sme sa v mládežníckych kategóriách umiestnili na 12. mieste z celkového počtu 34. registrovaných cyklistických klubov.

Medzi ďalšie úspechy tímu patria :

• 2.miesto Adriana Pataya v časovke družstiev na MR SR ktoré sa uskutočnili dňa 27.8.2017 v Tepličke nad Váhom ako člen družstva Žiar nad Hronom,
  • 2.miesto Martina Juríka v časovke družstiev MR SR Teplička nad Váhom ako člen družstva Železiarne Podbrezová,
  • 4.miesto Janky Macsiaiovej v časovke jednotlivcov do vrchu Martinské Hole dňa 15.09.2017.

Celkovo sme absolvovali 20. kôl seriálu SP /Slovenského pohára/ po celom území Slovenska.

Muži Elite:

Roman Broniš – v druhej časti V4 Grand prix Slovakia pretekoch celkovo prvý zo Slovákov, reprezentant SR na Okolo Slovenska.2,1 UCI kategórie.

Juraj Lajcha1.miesto  SP Zlatníky, 3. miesto SP v Kráľovej pri Senci , účastník V4 v Maďarsku, Slovensku, Poľsku, reprezentant SR na Okolo Slovenska 2.1 UCI kategórie. , Preteky Okolo Mazowska v reprezentačnom výbere, 8. miesto na spoločných MR SR+ČR /za účasti Bora – Peter Sagan/ v pretekoch jednotlivcov, celkovo 7.miesto v seriáli SP v cestnej cyklistike, keď pred ním skončilo šesť pretekárov z kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica.

Matej Krajíček – účastník V4, Maďarsko, Slovensko, reprezentant SR na Okolo Slovenska 2017.

Ondrej Máčaj – absolvoval V4 Maďarsko a Slovensko celkovo 58. V seriáli SP v cestnej cyklistike

Adam Novák – celkovo 104 v seriáli SP v cestnej cyklistike a to absolvoval len 3 kolá SP.

Celkovo bodovaných pretekárov kategórii Elite bolo 220.

Lukáš Bátora, ako jediný zástupca klubu v XCM – horské bicykle štartoval za reprezentáciu SR na ME vo Svite v preteku XCM. Vyhral jeden pretek SP – XCM v kategórii Elite.

Pre porovnanie uvádzame celkové poradie tímov v SP prvých 10 tímov, kde sme skončili na peknom 3.mieste v kategórii Muži -Elite: hodnotených bolo celkovo 38 tímov.